مؤثرترین روش‌های تبلیغات در تلگرام

نکات-تبلیغات-در-تلگرام

در چند سال اخیر انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام به روش‌های معمول تبلیغات اضافه شده است. با توجه به استفاده گسترده از این پیام‌رسان و تعداد بالای کاربران در این پلتفرم، تلگرام به یکی از گزینه‌های کم‌هزینه و در عین‌حال پربازدید برای تبلیغات تبدیل شده است.

اگر شما نیز می‌خواهید یکی از افرادی باشید که برای معرفی محصول و خدمات خود از امکانات کانال‌های تلگرامی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید تا با روش‌های تبلیغات در تلگرام آشنا شوید و سپس با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه تصمیم به انتخاب یکی از این شیوه‌های تبلیغی نمایید.

لازم به ذکر است که بدانید روش‌هایی که در این مقاله برای تبلیغات در تلگرام استفاده می‌کنیم رایگان نیستند اما مطمئناً ارزشش را دارند.

انواع روش‌های تبلیغات در کانال‌های تلگرامی

روش-های-تبلیغات-در-تلگرام

آسان‌ترین گزینه برای تبلیغات در تلگرام، قرار دادن پست تبلیغاتی شما در کانال‌های پربازدید است، این پست می‌تواند شامل تصویر، ویدئو، متن و یا لینک باشد. روش تبلیغی در کانال‌های تلگرام دارای چند حالت مختلف است که در ادامه توضیح داده می‌شوند.

تبلیغات بازدیدی تلگرام

یکی از متداول‌ترین روش‌های تبلیغات در تلگرام، شیوه تبلیغات بازیدی (Per View) است. در تبلیغات بازدیدی تلگرام، یک کانال را برای درج بنر تبلیغاتی خود انتخاب کنید و بر اساس شرایطی که هر کانال از قبل برای تبلیغاتش مشخص کرده است یکی از پلن‌های تبلیغاتی آن کانال را انتخاب می‌کنیم. به عنوان مثال: ۳۰ هزار بار دیده شود (۳۰K) و ….

در روش تبلیغ بازدیدی، بعد از این‌که بنر شما به عدد مورد نظر رسید، مدیر کانال تبلیغ شما را حذف می‌کند، تعداد بازدید هر پست در بخش پایین همان پست با علامت یک چشم کوچک مشخص شده شده است.

در میان انواع متنوع روش‌های تبلیغات در تلگرام، این روش یکی از پرطرفدارترین روش‌ها است.

تبلیغات کلیکی در تلگرام

در این روش تبلیغی، هر بار که یک کاربر جدید بر روی لینک موجود در پست تبلیغی شما که در کانال منتشر شده است کلیک نماید، هزینه یکی کلیک برای شما در نظر گرفته می‌شود و پست تبلیغی شما تا زمان رسیدن به تعداد کلیک که از قبل تعیین کرده بودید در کانال باقی خواهد ماند.

تبلیغات ساعتی در تلگرام

از دیگر روش‌های تبلیغات در تلگرام، تبلیغات ساعتی (Per Hours) است؛ در این روش نیز اولین مرحله انتخاب کانال هدف است، بعد از آن بر اساس تعداد ساعتی که مورد نظر شما است و بر طبق شرایط و قیمت‌های کانال مورد نظر (این مبلغ با توجه به نوع کانال و تعداد اعضای آن کانال متفاوت خواهد بود)، هزینه تبلیغات را می‌پردازید.

بعد از درج آگهی شما در کانال، بر اساس تعداد ساعتی که مقرر است آگهی شما در آن کانال باقی می‌ماند، و بعد از آن حذف می‌شود. با توجه به نیاز متقاضی ممکن است آگهی تنها برای چند ساعت و یا این‌که برای چند روز و حتی چند هفته، در کانال باقی بماند. تصمیم‌گیری در این مورد به اهداف و بودجه تبلیغاتی شما برمی‌گردد.

هزینه نهایی تبلیغ در این شیوه بر اساس تعداد ساعت‌های درخواستی بازه انتخابی متقاضی در طول روز تعیین می‌شود؛ زیرا اکثر کانال‌ها و گروه‌ها ساعات پربازدیدی دارند که تعرفه تبلیغ در این بازه‌ها بیش‌تر از ساعت‌های عادی است.

پیشنهاد می‌شود که قبل از این‌که زمانی به سراغ روش تبلیغات ساعتی در تلگرام بروید، تمام جوانب را مورد بررسی قرار دهید و از بازخورد تبلیغات اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت بهتر است به سراغ سایر روش‌های تبلیغات در تلگرام بروید.

دو حالت مؤثر که در تبلیغات ساعتی عبارتند از تبلیغ شبانه و پست آخر شبانه.

تبلیغ شبانه در تلگرام

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های تبلیغات در تلگرام، شیوه تبلیغ شبانه است؛ در این روش بنر شما از حدود ساعت ۲۲ الی ۲۴ در کانال درج می‌شود و تا روز بعد (ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر) باقی می‌ماند و بعد از آن حذف خواهد شد.

پست آخر شبانه

برای این‌که تبلیغ شبانه آگهی در کانال، پست آخر آن کانال باشد نیاز به پرداخت هزینه بیش‌تری است، اما در مقابل این هزینه، تعداد بازدید بیش‌تر و نتیجه عالی‌تری را به همراه خواهد داشت.

امکان ترکیب کردن روش پست آخر شبانه با تبلیغات ساعتی وجود دارد که به نظر می‌رسد روش مناسبی باشد؛ به این صورت که یک رقم بازدید در نظر گرفته شود که تا پایان آن بازید بنر شما آخرین پست آن کانال باشد و بعد از این‌که به تعداد ازدید مورد نظر رسید، روی آن پست جدید درج شود.

تبلیغات گسترده در تلگرام

از بهترین روش‌های تبلیغات در تلگرام، تبلیغ به صورت گسترده است. تبلیغات گسترده در واقع همان تبلیغات بازدیدی هستند که به صورت قدرتمندتر و در رده‌های بالاتر که حتی می‌تواند در سطح کل کشور نیز گسترش پیدا کند، انجام می‌شوند.

روش کار در تبلیغات گسترده به این صورت است که بنر تبلیغی به یک‌باره در تعداد زیادی از گروه‌های مختلف تلگرام درج می‌شود؛ در این روش تعداد بازدید درخواستی شما برابر است با مجموع بازدید هر بنر که در هر کدام از کانال‌ها قرار داده شده است.

اگر بخواهیم این روش تبلیغات در تلگرام را با ذکر یک مثال توضیح دهیم به این صورت است که:

فرض کنید که شما به یک آژانس تبلیغاتی درخواست ۱۰۰K را داده‌اید و اگهی شما در ۴ کانال به صورت همزمان به این صورت درج می‌شود: کانال اول ۴۰K بازدید، کانال دوم ۲۰K بازدید، کانال سوم  بازدید، کانال سوم 0K بازدید و کانال چهام ۳۰K بازدید.

مدیریت و هماهنگی تبلیغات در روش تبلیغات گسترده در تلگرام بر عهده مدیر تبلیغات است و نیاز نیز شما در مورد چیزی نگران باشید، تبلیغ شما بر اساس زمان مورد نظر خودتان و یا بر اساس پلن‌های ارائه شده به وسیله مدیر شبکه گسترده، در کانال‌ها درج می‌شود و بعد از این‌که مجموع بازدید بنر مورد نظر به تعداد توافق شده رسید، تمام کانال‌هایی که آگهی را درج کرده بودند اقدام به حذف آن می‌کنند.

تبلیغات گسترده از روش‌های تبلیغات در تلگرام است که دارای مزایای زیادی است، از مزیت‌های این روش می‌توان موارد زیر را نام برد:

۱) در این روش دیگر شما نیاز ندارید که با چند کانال مختلف هماهنگی کنید و هر کدام از ان‌ها را به صورت مجزا پیگیری کنید، بلکه مدیر تبلیغات تمام این امور را پیش می‌برد.

۲) در این شیوه، شما قدرت بیش‌تری در اختیار خواهید داشت و با صرف هزینه بیش‌تر خواهید توانست آگهی خود را به صورت گسترده و در تعداد بیش‌تری کانال به صورت یکپارچه و در لحظه درج کنید.

۳) می‌توان گفت که سرعت بازدهی در شیوه تبلیغات گسترده نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات در تلگرام، به میزان قابل توجهی بالاتر است.

هزینه استفاده از شیوه تبلیغات گسترده به این دلیل که  آگهی شما هم‌زمان و به صورت موازی در چندین کانال پرمخاطب نمایش داده می‌شود، بیش‌تر از درج آگهی تبلیغاتی در یک کانال خاص است. بنابراین ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که بهتر است از این روش در ابتدای کار کانال و فعالیت خود استفاده نکنید زیرا با توجه به هزینه بالاتر آن نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات در تلگرام، که ممکن است بین چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان باشد، ممکن است در صورتی که هنوز تجربه کافی درباره بازار کار و طراحی حرفه‌ای بنر تبلیغاتی خود نداشته باشید، این هزینه‌ها به هدر برود.

بنابراین در صورتی که فعلاً در ابتدای مسیر هستید بهتر است از دیگر روش‌های تبلیغات در تلگرام که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم استفاده نمایید.

نکاتی که برای تبلیغ در تلگرام باید در نظر داشت

نکات-تبلیغات-در-کانال-های-تلگرامی

هزینه تبلیغ روش‌های تبلیغات در تلگرام بسیار متفاوت است و تحت تأثیر عواملی مانند تعداد اعضا کانال و ساعت درخواستی برای درج تبلیغ هستند. بنابراین قبل از صرف هزینه بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

اگر به تازگی فعالیت خود را در تلگرام شروع کرده‌اید می‌توانید از روش تبادل اعضا برای عضو گیری و بالا بردن تعداد اعضای کانال خود استفاده کنید؛ مزیت این روش این است که هزینه‌ای ندارد و کاملاً رایگان است. بعد از مدتی که تعداد اعضای کانال شما بالا رفت می‌توانید به سراغ دیگر روش‌های تبلیغات در تلگرام که مشمول پرداخت هزینه است بروید.

بلافاصله بعد از این‌که به مرحله درآمد زایی و فروش محصول یا خدمت رسیدید، مقداری از درآمد خود را برای امور تبلیغات کسب و کارتان در نظر بگیرید زیرا تبلیغات هدفمند می‌تواند به سرعت باعث رشد و پیشرفت تصادعدی کسب‌و‌کار شما شود.

قبل از سفارش برای درج آگهی، نوع کانال‌ها و پلن‌های تبلیغاتی آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا با انتخاب کانال مشهورتر با قابلیت بازدهی بالاتر، اثربخشی تبلیغ شما بیش‌تر شود.

به زمینه فعالیت کانال‌های هدف که قرار است آگهی تبلیغی شما درج کنند دقت کنید. رفتار اعضای کانال‌های مختلف با توجه به زمینه فعالیت آن کانال با هم متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال اعضای یک کانال خبری تقریباً تمام پست‌های کانال مذکور را مطالعه می‌کنند.

اگر فعالیت یا محصول شما جنبه بومی دارد، بهتر است به سراغ کانال‌های بومی بروید، زیرا تبلیغ یک محصول بومی در کانالی که اعضای آن در شهرهای مختلف کشور و یا حتی خارج از کشور هستند نمی‌تواند نتیجه مطلوبی در پی داشته باشد.

هر کدام از روش‌های تبلیغات در تلگرام را انتخاب کنید باید به طراحی با کیفیت و جذاب بنر تبلیغاتی خود توجه خاص داشته باشید، زیرا مخاطب در نگاه اول با دیدن ظاهر بنر تبلیغی تصمیم می‌گیرد که آن را مطالعه کند و یا رد کند. بنابراین هر اندازه که کیفیت بنر تبلیغاتی بهتر باشد، بیش‌تر می‌تواند نظر مخاطب را در لحظه اول به خود جلب کند.

, , , , ,
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

  INIBOTS تیمی خلاق و پویا در زمینه ی ارائه ی خدمات شبکه های اجتماعی میباشد که با تحقیقات مستمر بر روی شبکه های اجتماعی جدید ترین و متنوع ترین سرویس ها و خدمات شبکه های اجتماعی را به کاربران ارائه میکند.

  خبرنامه ما

  به منظور عضویت در خبر نامه ، ایمیل خود را در زیر وارد نمایید.

  آخرین دیدگاه‌ها

   بایگانی‌ها